| Technic | Cold Rolled |
|---|---|
| Length | AS Your Request |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Edge | Slit Edge |
| Productname | PPGI Steel Coil |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
|---|---|
| Commodity | Yellow Color Coated Coils |
| Front Paint Coating | 15-20 Um |
| Basesteelthickness | 0.12mm - 1.2mm |
| Custom Cycle | 7-15 Days |
| Front Paint Coating | 15-20 Um |
|---|---|
| Edge | Slit Edge |
| Recyclable | Yes |
| Basesteelthickness | 0.12mm - 1.2mm |
| Zinc Layer | Z40~Z275, Or AZ40~AZ150(AL55%) |
| Type d'entreprise | Usine Manufaturer |
|---|---|
| Numéro de modèle | ZD-ppgi |
| Traitement thermique | Recuit brillant |
| Nom du produit | Bobine d'acier PPGI |
| Longueur | Bobine (longueur personnalisée) |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
|---|---|
| Inner Diameter | 508/610mm |
| Length | Coil (custom Length) |
| Samples | Avaliable |
| Feature | Easy Shaping |
| Sample | Avaliable |
|---|---|
| Inner Diameter | 508/610mm |
| Model No | ZD-PPGI |
| Shape | Coil Roll |
| Trading Term | CIF CFR FOB EXW |
| Trading Term | CIF CFR FOB EXW |
|---|---|
| Inner Diameter | 508/610mm |
| Length | Coil (custom Length) |
| Tensile Strength | 270-500MPA |
| Sample | Avaliable |
| Business Type | Factory Manufaturer |
|---|---|
| Heat Treatment | Bright Annealed |
| Length | Coil (custom Length) |
| Tensile Strength | 270-500MPA |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Tensile Strength | 270-500MPA |
|---|---|
| Coating Layer | 2 Top/2back Or 2 Top /1 Back |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Trading Term | CIF CFR FOB EXW |
| Length | Coil (custom Length) |
| Productname | PPGI Steel Coil |
|---|---|
| Length | Coil (custom Length) |
| Trading Term | CIF CFR FOB EXW |
| Business Type | Factory Manufaturer |
| Shape | Coil Roll |